آموزش کار در ارتفاع با طناب در دوره های مختلف ایراتا

شاید در زندگی روزمره خود هنگام رفتن به محل کار و یا بازگشت به منزل افرادی(ارتفاع کاران) را دیده باشید که بر روی طناب در ارتفاع مشغول به کار می باشند. به این افراد در اصلاح طنابکار یا ارتفاع کار گفته می شود.

طنابکار

عکس شماره یک : طنابکار مشغول به کار

 

طنابکار کیست؟

طنابکار افرادی واجد شرایط اند که پس از گذراندن دوره های مختلف کار در ارتفاع با طناب و فراگیری تکنیک های دسترسی با طناب(rope access) می توانند به ارائه خدمات بر روی مکانی مرتفع و یا صعب العبور با طناب بپردازند. ارتفاع کار بر حسب مهارت می تواند در زمینه های مختلف به ارائه خدمات بپردازد.

کار در ارتفاع با طناب

عکس شماره دو : کار در ارتفاع با طناب

کار در ارتفاع شایان راپل

کار در ارتفاع شایان راپل یک مجموعه قدرتمند است طنابکارانش در زمینه های مختلفی مهارت دارند به طور مثال پیچ و رولپلاک نما، نماشویی، نصب انواع حفاظ و توری مرغی این گروه می تواند در این زمینه ها به ارائه خدمات بپردازد.

خدمات طناب کاران  شایان راپل

  • پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان ها
  • شست و شویی نمای ساختمان ها
  • نصب انواع توری فرنگی و مرغی 
  • تعویض انواع چراغهای نما
آموزش کار در ارتفاع با طناب در دوره های مختلف ایراتا

عکس شماره سه: آموزش کار در ارتفاع در باشگاه

انجمنی صنفی طنابکاران (IRATA International)

انجمن بین الملی کار در ارتفاع با طناب واقع در انگلستان است. این انجمن سال ها در زمینه آموزش طنابکار به ارائه خدمات پرداخته است. علاوه بر این این انجمن همه ساله با برگذاری دوره های مختلف و گرفتن امتحان از ارتفاع کاران به ارائه مدرک در سطح های مختلف پرداخته است.

سطوح آموزشی طناب کاران

سه سطح : کارآموز، متوسط ، مدیر می باشد.

کاربرد تکنیک دسترسی با طناب

طنابکار از این روش برای دسترسی به مکانهای استفاده می شود که معمولا در دسترس نیستند. این روش به طور قابل ملاحضه ای از احتمال جراحت و مرگ را کاهش می دهد. کاربرد این تکنیک بسته به شرایط کار نیاز به ابزار و تعریف کارگاه دارد.